ד"ר רם קיילוס

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ניתוח אף

לצפייה בגלריה

האף הוא מוקד הפנים המרכזי וככזה, “זוכה” לתשומת לב רבה בעת היותו חסר פרופורציה או בעל אסתטיקה יפה.

ניתוח האף הנו שכיח מאד בקרב נשים וגברים, ומתבצע ברובו בשל צורך אסתטי, כגון שינוי צורה או גודל אף, העשויים להניב שיפור קוסמטי בצורה החיצונית של האף ובמראה הפנים הכללי – וליצור מראה חלומי.

מהו ניתוח אף?

ניתוח אף הוא הליך שנועד לשפר את מראה האף ובמקרים מסוימים את תפקודו, ע”י יצירת מסגרת אף פרופורציונלית יותר ביחס לתווי הפנים, ושיפור מראה הפנים הכללי.

במסגרת הניתוח, ניתן להגדיל או להקטין את האף, להתאים את צורת הגשר, לתקן נזק שנגרם כתוצאה מפציעה או תורשה וגנטיקה, ואף לסייע לבעלי קושי בנשימה בשל מחיצת אף חסומה או מבנה פנימי לא תקין.

מהם יתרונות ניתוח אף?

ניתוח אף הוא הליך אינדיבידואלי מותאם אישית, עפ”י המאפיינים האנטומיים של פניך ובהתאם לרצונות הקוסמטיים אליהם תרצה או תרצי להגיע. 

ניתוח האף יכול לסייע בשיפור פרופורציות האף שלך, ליצור איזון פנים טוב יותר ואסתטיקה כללית משופרת, וכן:

  • להגדיל או להקטין את גודל האף הכללי, ואת אורכו או את רוחבו 
  • לעצב מחדש את הנחיריים לאיזון פנים פרופורציונלי יותר
  • לעצב מחדש או לעדן את קצה האף
  • ליישר בליטות בגשר האף
  • לשנות את גודל שר האף או לשחזר אותו
  • לתקן סטייה במחיצת האף לשיפור נשימות
  • לשנות תוצאות של ניתוח אף קודם

מהו ההבדל בין ניתוח אף פתוח לעומת ניתוח אף סגור?

בניתוח אף פתוח, ממוקם החתך באזור הצר ביותר בין הנחיריים (קולומלה) לצורך דיוק מיטבי ושליטה על תוצאות הניתוח.

בשיטת ניתוח אף סגור, מבוצע החתך בתוך הנחיר, בחלקו הפנימי של האף ולא נותרת צלקת חיצונית.

תוצאות ניתוח האף בשתי השיטות הנן בעלות מראה טבעי ואיזון פנים נוח יותר. 

במידה ותרצה או תרצי לבצע את ניתוח האף, אשמח לעמוד לשירותך לכל שאלה ומחשבה. 

כיצד מתבצע ההליך האסתטי?

במהלך פגישת הייעוץ שלך עמי, אעמוד על הצורך שלך, אבחן את מטרות האנטומיה והקוסמטיקה הייחודיות שלך, אאבחן אותך ואבנה עבורך תכנית טיפול ניתוחית באמצעותה ניתן יהיה להגיע לתוצאה של איזון פנים הרמוני יותר ולוק שייראה טבעי.

במידת הצורך ועל מנת למקסם את תוצאות הניתוח, שאורכו הממוצע כשעה עד שלוש שעות, ייתכן כי אשלב בו פרוצדורות נוספות, כגון השתלת לחיים או הגדלת סנטר, פעולה העשויה להאריך את משך זמן הניתוח.

ניתוח אף אתני

על מנת להגיע למראה הטבעי ביותר אליו ניתן להגיע, תוך שמירה על הלוק האתני, אני משתמש בניסיון שלי עם מטופלים ממוצא אתני שונה (מזרח תיכון, אפרו-אמריקאי, לטינו, אסיה), מתחשב בתכונות, בתווי הפנים ובפרופורציות הייחודיות של פני כל מטופלת ומטופל, ומגיע לתוצאה קוסמטית בהתאם. 

ניתוח אף שניוני

אם נותחת בעבר ולא היית מרוצה מהתוצאה, חווית הליך ריפוי לקוי, נפצעת באפך או כל סיבה אחרת – אוכל לסייע לך לשפר את תוצאות ניתוח האף הראשוני שעשית, ולהעניק לך מענה אסתטי לצרכים ולרצונות שלך שנכשלו בניתוח הראשון. 

על מנת לאפשר לנפיחות מניתוח האף הראשוני לרדת לגמרי, יש להמתין 9 עד 12 חודשים לפני מעבר ניתוח נוסף.

בטרם תחליט או תחליטי לבצע את הניתוח, חשוב לי שתיקח ותיקחי כל הזמן הדרוש לחשוב על כך, ובמידה ותבחר או תבחרי לעשות כן, אקשיב ואלמד את הצורך שלך, אייעץ, אספר לך על ההליך ואעזור לך להשיג את התוצאה האסתטית ברמה הקוסמטית הגבוהה ביותר.

התאוששות והחלמה

תהליך ההחלמה לאחר הניתוח הנו אינדיבידואלי ומשתנה בקרב מטופלותיי ומטופליי. תיתכן נפיחות, רגישות ותחושת אי נוחות קלה באזור האף המנותח.

תסמינים אלה יחלפו עם התקדמות ההחלמה.

על מנת למזער את הנפיחות, להקל על תהליך הריפוי ולייצב את עצמות אפך, אניח סד פלסטי שיגן עליהן ויקבע אותן למשך כחמישה ימים עד שבוע.

מתחת לנחיריים, אניח לך פד גזה למשך 12-24 השעות הראשונות, אשר יספוג נזילות קלות העשויות להתרחש.  

בטרם תלך או תלכי הביתה, אצייד אותך ברשימת הנחיות והמלצות, כגון הימנעות מחשיפה לשמש במשך שנת הניתוח הראשונה, הימנעות מעישון במשך 6 שבועות אחרי הניתוח, הגבלת תנועה במידת האפשר ומנוחה רבה – שיסייעו לך להחלים ולהתאושש מהר יותר, ולחזור לשגרה בהקדם.

חשוב לי שתדע ותדעי, כי גם לאחר הניתוח אשמח לעמוד לרשותך לכל שאלה.

לצפייה בגלריה