ד"ר רם קיילוס

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

מתיחת בטן

לצפייה בגלריה

תהליך טבעי של הזדקנות העור, תנודות במשקל הגוף, הריון וגנטיקה הם חלק מהסיבות העשויות לגרום לירידה באלסטיות עור הבטן, לעודף שומן, לעור בטני רפוי ולהתרופפות שרירי הבטן.

על מנת לטפל בכך ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן – במהלכו אמצק, אהדק ואחליק את בטנך וכן, אשפר את צורתה הכללית ואת קו המתאר של אזור הבטן.

מהו ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הוא הליך כירורגי אשר נועד לעצב את בטנך, לשפר את קווי המתאר שלה, לחזק את שרירי הבטן ולהסיר עודפי עור ושומן גם במקומות שאינם מושפעים ע”י תזונה ופעילות ספורטיבית – וליצור לה מראה שטוח, יפה ואסתטי.

מהם ההבדלים בין מתיחת לבטן לשאיבת שומן?

מתיחת בטן ושאיבת שומן הנן פרוצדורות קוסמטיות במתאר הגוף, אשר תוצאתן יכולה להעניק מראה חטוב יותר ובטן מעוצבת.

עם זאת, שאיבת שומן מסירה את עודפי השומן בלבד בעוד ניתוח מתיחת בטן, גם מהדק את העור הרפוי ואת שרירי הבטן המתוחים.

במקרים מסוימים ניתן לבצע את הפרוצדורה האסתטית “ליפואבדומינופלסטיקה או קומביטאק”, המשלבת שאיבת שומן יחד עם ניתוח מתיחת בטן, ומעניקה למטופל/ת מראה אסתטי יותר של בטן מעוצבת וחטובה.

על מנת שאוכל להמליץ על הטיפול המתאים לך ביותר, חשוב לי קודם כל להבין את הצורך האסתטי שלך ואת התוצאות אליהן תבקש/י להגיע.

מהם יתרונות ניתוח מתיחת בטן?

  • הסרת עודפי עור רפוי ומדולדל 
  • הידוק העור ושרירי הבטן
  • הסרת הצטברות שומן תת-עורי
  • עיצוב וחיטוב הבטן
  • הצרת קו מותניים
  • העלאת הביטחון העצמי 

ניתוח מתיחת בטן סטנדרטי 

אם יש לך עודפי עור ושומן סביב הבטן או בטן בולטת והנך במשקל הגוף האידיאלי או קרוב אליו, ניתוח מתיחת בטן סטנדרטי הוא הניתוח המתאים לך ביותר. 

ניתוח מיני מתיחת בטן (מתיחת בטן עם טבור צף)

אם יש לך עודפי עור ושומן המרוכזים בעיקר בבטן התחתונה, ושרירי בטן משוחררים – ניתוח מיני מתיחת בטן הוא הניתוח המתאים לך.  

במהלך פגישת הייעוץ ולאחר שאבין את הצורך שלך היטב, אאבחן אותך ואמליץ על הניתוח המתאים לך ביותר מביניהם.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

הניתוח שלך יתקיים בקליניקה שלי בהרצליה פיתוח, במהלכו אבצע חתך קטן ככל האפשר מעל לאזור הערווה ובמקום הניתן להסתרה בקלות ע”י בגד-ים או תחתונים.

לאחר מכן אהדק את השרירים המתוחים ו/או הקרועים של בטנך, אמשוך את העור המתוח, אסיר את עודפי השומן והעור המיותרים ואתפור את הטבור למקומו הטבעי. 

במקרה בו אבחין בעודף עור קל וללא רפיון משמעותי של שרירי הבטן, אוכל לבצע ניתוח “מיני מתיחת בטן”, אשר יתבצע באמצעות שאיבת שומן והסרה של עודפי עור בבטן התחתונה, ללא ניתוק הטבור.

הניתוח יתבצע בהרדמה מלאה (הרדמה כללית) וייארך כשעתיים-שלוש ובסיומו, אבקש ממך ללבוש ‘מחטב בטן’ אשר יעניק תמיכה לדופן הבטן במשך תקופת ההחלמה, ויוסר לאחר כשישה שבועות, או עפ”י הוראה ממני. 

התאוששות והחלמה

בימים הראשונים לאחר הניתוח תיתכן חוויית נפיחות וחבורות קלות, וצורך בהליכה כפופה מעט – שייעלמו עם התקדמות ההחלמה.

במידה ותחווה או תחווי חוסר נוחות או תחושת כאב, אזריק לך חומר הרדמה מקומי שיקל עלייך לפרק זמן של עד 72 שעות לאחר הניתוח.  

כעבור מנוחה בת כ-10 ימים עד שבועיים, בה יתאושש ויחלים גופך, יחלפו כל התסמינים לחלוטין וניתן יהיה לחזור לפעילות יומית שגרתית, למעט פעילות ספורטיבית.

בתום ארבעה שבועות מהניתוח נשוחח ואבדוק את כשירותך לשוב ולבצע פעילות אירובית וגופנית.

שאלות ותשובות

כמה זמן מחזיקות התוצאות של מתיחת הבטן?

לאחר הניתוח, ניתן לשמר את התוצאות באמצעות הקפדה על תזונה בריאה מותאמת, שמירה על משקל יציב ועל ידי פעילות גופנית סדירה.

הריונות עתידיים עלולים לפגוע בתוצאות ארוכות הטווח של ההליך, כך שאני ממליץ לבצע את הפרוצדורה האסתטית רק בעת בה החלטת כי אינך מתכננת עוד להיכנס להיריון וללדת ילדים.

האם תופיע לי צלקת לאחר הניתוח?

בתום הניתוח אשר יושפע מהמיומנות שלי והטכניקה בה אשתמש, ייתכן ותופיע אצלך צלקת קטנה ומזערית באזור החתך ובמקום שניתן להסתיר באמצעות בגד תחתון. 

הודות להבנתי העמוקה באנטומיית הגוף לצד ידע רב בדינמיקה של אור וצל, אוכל לטשטש את הצלקת ולשוות לה מראה טבעי ככל הניתן כחלק מקמטיה הטבעיים של הבטן.

האם ניתן לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח?

לא קיימת חלופה אסתטית לניתוח מתיחת בטן, אולם קיימים מספר טיפולי ספא רפואי בקליניקה שלי-  שיוכלו לסייע בטיפול בשיפור מראה שרירי הבטן, עור רפוי ובעודפי שומן. 

האם ביטוח רפואי מכסה את עלות הניתוח?

ביטוח רפואי עשוי לספק כיסוי חלקי או מלא לניתוח מתיחת בטן, וזאת בתנאי שהניתוח הנו הכרח רפואי ולא הליך אסתטי.

בדקי/בדוק עם סוכנות הביטוח שלך מהם הקריטריונים לזכאות

כמה זמן נמשכת הנפיחות בבטן אחרי הניתוח?

נפיחות לאחר ניתוח מתיחת בטן עשויה להימשך עד שלושה חודשים. על מנת לסייע לתהליך ההחלמה וההתאוששות ולהפחית את הדלקת, יש להימנע מעישון וצריכת אלכוהול, לשמור על תזונה בריאה של פירות, ירקות, חלבונים ומזונות עשירים בנוגדי חמצון ולהוסיף ולעקוב אחר יתר הנחיותיי.

מהי סרומה?

סרומה הנה הצטברות נוזלים מתחת לפני שטח העור, העשויה להתרחש לאחר ניתוח במהלכו הוסרו רקמות. הופעתה של סרומה יכול להתרחש זמן קצר לאחר הניתוח או תוך מספר שבועות. 

במרבית המקרים, תחלוף מעצמה הסרומה. במידה ואיננה תחלוף, יש ליצור איתי קשר ואדאג לטפל בה.

האם ניתוח מתיחת בטן מסוכן?

כסמכות רפואית מטפלת וכמנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון רב בתחום, ביצעתי אינספור ניתוחי מתיחת בטן בנשים ובגברים כאחד, ובתוצאות לשביעות רצונם/ן

במהלך הייעוץ הראשוני, אשוחח איתך על התוצאות הרצויות ועל הסיבוכים האפשריים.

האם ניתוח מתיחת בטן מחליף דיאטה?

לא. ניתוח מתיחת בטן מסיר כמות נתונה של עודפי עור ושומן, אך הוא אינו מהווה תחליף לדיאטה, תזונה נכונה ופעילות גופנית.

האם ניתוח מתיחת בטן יכול להיפטר מסימני מתיחה?

לא. הניתוח לא נועד להעלים סימני מתיחה. עם זאת, במידה וישנם סימני מתיחה על העור שהוסר כעודף או שומני, ייתכן וניתן יהיה להסיר גם את סימני המתיחה. 

האם ניתוח מתיחת בטן יכול להיפטר מצלקת בניתוח קיסרי?

כן. מיקום החתך של ניתוח מתיחת בטן הוא בד”כ מתחת לצלקת הקודמת, בחתך הקיסרי – מה שיאפשר לי להסיר לחלוטין את הצלקת הישנה לצד עודפי עור.

בתום ניתוח מתיחת הבטן אשר יושפע מהמיומנות שלי והטכניקה בה אשתמש, ייתכן ותופיע אצלך צלקת קטנה ומזערית באזור החתך ובמקום שניתן להסתיר באמצעות בגד תחתון. 

הודות להבנתי העמוקה באנטומיית הגוף לצד ידע רב בדינמיקה של אור וצל, אוכל לטשטש את הצלקת ולשוות לה מראה טבעי ככל הניתן כחלק מקמטיה הטבעיים של הבטן.

מהו עיוות “אוזן של כלב”?

לאחר הניתוח יכול להופיע עור עודף בקצה הצלקת, בצורת משולש הדומה לאוזן כלב. עיוות שכזה מתרחש לאחר הליך מתיחת בטן בו נעשה חתך קצר מדי.

בעת תהליך ההתאוששות וההחלמה, יורדת הנפיחות והעיוות מתפוגג. במקרים בהם הנפיחות איננה יורדת, יש לעבור הליך לתיקון קל.

לצפייה בגלריה