ד"ר רם קיילוס

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ניתוח הגדלת חזה

לצפייה בגלריה >

הגדלת חזה היא הליך הניתוח הקוסמטי הנפוץ ביותר בעולם. נשים בוחרות בניתוח הגדלת חזה כדי לשפר את מראה השדיים שלהן, כדי לשחזר את נפח השד לאחר הריון או ירידה דרמטית במשקל, וכדי לשפר את ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלהן. בואו נדבר על מהי בעצם הגדלת חזה, מה עלותה, נסקור סוגים שונים של שתלי חזה, נבחן כיצד להתכונן להליך, נלמד אודות הניתוח עצמו ואודות ההחלמה לאחר הניתוח:

מהי הגדלת חזה?

הגדלת חזה היא הליך כירורגי הכולל החדרת שתלים אל השדיים כדי להגדיל אותם ולשנות את צורתם ונפחם. שתלי חזה הם אביזרים רפואיים המלאים במי מלח (סליין) או בג’ל סיליקון. במהלך הניתוח, השתלים ממוקמים מתחת לרקמת השד או לשריר החזה. בחירת מיקום, גודל וסוג השתלים תלויה במספר שיקולים, כולל מהי התוצאה הרצויה, האנטומיה של המטופלת והמלצת המנתח הפלסטי.

על מנת לדמות ולהמחיש את התוצאה הקוסמטית אליה אוכל להגיע בניתוח להגדלת החזה שלך, תוכלי להיעזר בפיתוח ייחודי המובנה אצלי באתר, אשר ישקלל את נתוני גובהך, משקלך ומידת החזה שתזיני – ויציג לך תמונות בעלות מבנה גוף וחזה דומה, בהתאם. 

בטרם תבחרי לבצע את ניתוח הגדלת החזה, חשוב לי מאד כמנתח פלסטי מומחה בתחום וכסמכות רפואית מטפלת, שתיקחי לעצמך את כל הזמן שאת צריכה לחשוב על כך.

לאחר שתרצי להתחיל בתהליך, אבין את הצורך שלך לעומקו, אשיב לשאלותייך, אייעץ, אאבחן ואעניק לך טיפול כירורגי ברמה הגבוהה ביותר, בתוצאת הלוק האסתטי אליו תרצי להגיע.

כמה עולה הגדלת חזה?

עלות ניתוח הגדלת חזה משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל רמת המנתח, סוג הניתוח, דמי שימוש בחדר הניתוח, סוג ההרדמה ובדיקות לפני הניתוח. העלות הכוללת הממוצעת של ניתוח הגדלת חזה בקליניקה שלי נעה בין 20,000-25,000 ש”ח.

ייעוץ ראשוני

בפגישתנו הראשונה, אבקש ללמוד ממך את הצורך האמיתי והכנה שלך לסיבת התעניינותך בניתוח להגדלת חזה. אנסה להבין ממך האם מדובר בצורך רפואי או בצורך אסתטי, ולאחר מכן אאבחן אותך, אבדוק ואמדוד את צורת שדייך, אעריך את מצבך הבריאותי ואת התאמתך לביצוע הטיפול, ואציג בפנייך את האפשרויות לבחירת נפח השתלים.

אחר כך, אבקש ממך לנסות שתלים לדוגמה שעוצבו במיוחד על מנת להמחיש לך כיצד תרגישי ותיראי עמם בחזייה, בבגד-ים ובכל פריט לבוש אחר שתביאי עמך. בשלב הבא, אעבור ביחד אתך על גלריית תמונות חזה של נשים ונערות בהן טיפלתי, ממנה תבחרי במראה החזה המושלם, אליו תרצי שגופך יגיע. 

שתלים בחזה

קיימים שני סוגים עיקריים של שתלי חזה – אלו הממולאים במי מלח, ואלו המגיעים במילוי ג’ל סיליקון. לשני סוגי השתלים מעטפת סיליקון. שתלי מי מלח זולים יותר משתלי סיליקון, והם ניתנים למילוי בזמן הניתוח, מה שמאפשר לבצע התאמות קלות לגודלם במהלך הניתוח בהתאם לגוף המטופלת. עם זאת, בשתלי מי מלח קיים סיכון מעט גדול יותר להיווצרות עיוות גלי נראה לעין או מורגש בהשוואה לשתלים מלאים בג’ל סיליקון.

בנוסף לסוג השתל, קיימים צורות וגדלים שונים המתאימים לסוגי גוף שונים ולתוצאות המועדפות על ידי המטופלת. בפגישת הייעוץ הראשונית, אני אשוחח עמך כדי לבחור את הגודל והצורה המיטביים של השתל בהתבסס על מבנה גופך, גמישות העור והתוצאה שאת מבקשת להשיג. רוב המנתחים הפלסטיים כיום משתמשים בשתלים עגולים וחלקים. תכנון טרום ניתוחי מדויק על ידי מנתח פלסטי מנוסה הוא הדרך הבטוחה ביותר להשיג תוצאה סופית יפה וטבעית למראה של השדיים.

כיצד להתכונן להגדלת חזה:

לפני שעוברים ניתוח הגדלת חזה, חשוב להפסיק ליטול תרופות מסויימות, כגון אספירין ותרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, שעלולות להגביר את הסיכון לדימום.

הפסקת עישון והימנעות ממוצרי ניקוטין במשך מספר שבועות לפני ואחרי הניתוח חשובים מאד אף הם, שכן עישון עלול לפגוע בריפוי ולהגביר את הסיכון לסיבוכים.

מומלץ לשמור על אורח חיים בריא, כולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה.

הסדרת הסעה אל המרפאה וממנה ביום ההליך היא חובה, שכן לא תוכלי להסיע את עצמך הביתה לאחר הניתוח.

כדאי להכין את הבית להחלמה, כולל הצטיידות במזון וציוד הכרחי וארגון עזרה במטלות הבית וטיפול בילדים או חיות מחמד.

הניתוח – צעד אחר צעד:

ניתוח הגדלת חזה מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ועשוי להימשך שעה עד שעתיים. כשעה לפני הניתוח תתבקשי להגיע אל הקליניקה, ברחוב המנופים 2 בהרצליה פיתוח – בה תפגשי אותי (ד”ר קיילוס), את האחיות ואת המרדים, ונסמן את האזורים המיועדים לטיפול. 

שלבי הניתוח:

חתך: יתבצע חתך במיקום שנקבע מראש בהתאם לסוג השתל, האנטומיה שלך והתוצאה המבוקשת. החתך מתבצע לרוב בקפל מתחת לשד. אדאג שהחתך יהיה קטן ולא בולט ככל האפשר כדי למזער את הצלקת.

מיקום השתל: אני אצור יצור כיס להחדרת השתל בשד. ניתן ליצור את הכיס מתחת לרקמת השד או מתחת לשריר החזה.
בחירת מיקום השתל תהיה תלויה באנטומיה שלך ובתוצאה שאת מקווה להשיג. לאחר יצירת הכיס, אכניס אליו את השתל ואתאים אותו למיקום ולסימטריה הרצויים.

סגירת החתך: ברגע שהשתל ימצא במקומו הנכון, אני אסגור את החתך באמצעות תפרים נמסים, דבק תפרים או סרט ניתוחי. החתך יכוסה בחבישה סטרילית וחזייה כירורגית כדי להגן על מקום החתך. תוכלי להתקלח כבר למחרת הניתוח.

לנוחיותך, אשאיר לך את מספר הטלפון הנייד שלי, בו אהיה זמין לך לכל שאלה. לילה לאחר הניתוח, אתקשר ואדרוש בשלומך.

ריפוי לאחר הגדלת חזה:

לאחר הניתוח, צפוי שתחווי מעט נפיחות, שטפי דם ואי נוחות בשדיים במשך מספר ימים עד שבועות. רוב המטופלות מחלימות תוך 7-10 ימים, ו-95% מחלימות תוך ארבעה שבועות. יתכן שתקבלי מרשם לתרופות נגד כאב ואנטיביוטיקה כדי לנהל את הכאב ולמנוע זיהום. במשך שבוע או שבועיים לאחר הניתוח רצוי להימנע מפעילויות מסויימות, כגון נהיגה, הרמת ילדים או חפצים כבדים, כביסה ושאיבת אבק ופעילות גופנית.

חשוב לעקוב בקפידה אחר הוראות המנתח לאחר ניתוח הגדלת חזה. אלו עשויות לכלול:

המלצה למנוחה והתאוששות: מומלץ להימנע מפעילות מאומצת והרמת חפצים כבדים במשך מספר שבועות לאחר הניתוח. יתכן שתתבקשי גם ללבוש חזייה כירורגית כדי לתמוך בשדיים ולסייע בריפוי.

קביעת פגישות מעקב: ייקבעו לך פגישות מעקב עם המנתח כדי שיוכל לעקוב אחר התקדמות ההחלמה ולהסיר תפרים, אם אינם נמסים.

טיפול בצלקות: צלקות הן חלק טבעי מתהליך ההחלמה לאחר הניתוח. המנתח יספק לך הוראות לטיפול בצלקות, כולל עיסוי ושימוש ביריעות סיליקון או ג’לים. אצל רוב המטופלות הצלקות מחלימות בצורה יפה, אך ייתכן שיחלפו עד שנים עשר חודשים עד שהצלקת תגיע למראה הסופי שלה.

סיבוכים אפשריים

כמו כל הליך כירורגי, ניתוח הגדלת חזה טומן בחובו סיכון לסיבוכים מסויימים. חלק מהסיכונים האפשריים בניתוח הגדלת חזה כוללים זיהום, דימום, הצטלקות וסיבוכי הרדמה. בנוסף, קיים סיכון לקרע השתל, דליפה או היווצרות רקמת צלקת סביב השתל.

במקרים נדירים, שתלים בחזה עלולים גם לגרום למחלות אוטואימוניות או לפגוע ברקמות חיבור. חשוב להבין את הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים הקשורים לניתוח הגדלת חזה ולדון בהם עם המנתח בשלב הייעוץ. מעקב קפדני אחר הוראות המנתח במהלך התקופה שלאחר הניתוח והשתתפות בכל פגישות המעקב מאפשרים לטפל בהקדם בכל חשש או סיבוכים שעלולים להתעורר. בסך הכל, הסיכוי לסיכונים בניתוח הגדלת חזה נמוך יחסית, אך חשוב להיות מודעות אליהם ולשקול אותם היטב מול היתרונות הפוטנציאליים של ההליך.

כמה זמן מחזיקים השתלים מעמד?

שתלי חזה אינם מחזיקים מעמד לכל החיים וידרשו החלפה בשלב מסויים. תוחלת החיים של שתלי חזה תשתנה ממטופלת למטופלת, ותהיה תלויה במספר גורמים, כולל סוג השתל, מיקום השתל והאנטומיה של המטופלת. האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים ממליצה למטופלות לעבור בדיקות MRI תקופתיות כדי לעקוב אחר שלמות השתל ולזהות סימנים לקרע או דליפה של השתל.

לסיכום, ניתוח הגדלת חזה הוא פתרון מצויין לשיפור מראה השדיים שיכול לסייע גם להגברת ההערכה העצמית ותחושת הביטחון העצמי שלך. חשוב ליצור תוכנית טיפול לניתוח שתיקח בחשבון את כל השיקולים, תתאים לך אישית ותוכל לאפשר לך להשיג את התוצאות להן ייחלת.

הכנה פיזית ונפשית לניתוח ומעקב קפדני אחר הוראות המנתח יוכלו להגדיל מאד את הסיכוי להחלמה מהירה, שלמה וטובה, ולתוצאות מיטביות שתהיי מרוצה מהן מאד. שתלי חזה אמנם אינם מחזיקים מעמד לנצח, אך הם בהחלט יכולים לספק תוצאות ארוכות טווח עם טיפול נכון ומעקב רפואי. למרות הסיכונים והקשיים, בסופו של דבר כמעט 90% מן המטופלות שבעות רצון ביותר מתוצאות ניתוח הגדלת החזה שלהן.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח הגדלת חזה

מתי אוכל לישון על הצד לאחר הגדלת חזה?

מייד. חשוב להימנע משינה על הבטן או עם הפנים כלפי מטה במשך 2-4 השבועות הראשונים לפחות לאחר ניתוח הגדלת חזה, על מנת להבטיח כי שתלי החזה נשארים בתנוחה הנכונה וכי החתכים מחלימים כראוי. לאחר השבועות הראשונים, תוכלי להתחיל בהדרגה לישון שוב על הבטן, אך הקפידי להשתמש בכריות לתמיכה והימנעי מהפעלת לחץ רב מדי על השדיים שלך.

כמה זמן לאחר הגדלת חזה אוכל לנהוג?

רוב המטופלות מסוגלות לחזור לנהוג כ-1-2 שבועות לאחר ניתוח הגדלת חזה, בהתאם לרמת הנוחות והניידות שלהן. עם זאת, חשוב להימנע מנהיגה עד שכבר אינך נוטלת תרופות מרשם נגד כאבים ומרגישה בנוח ובשליטה מלאה מאחורי ההגה.

כיצד להרפות את שרירי החזה לאחר הגדלת חזה?

אם השתלים שלך הונחו מתחת לשריר החזה, תוכלי להרפות את שרירי החזה שלך לאחר הניתוח באמצעות ביצוע תרגילי מתיחה עדינים ונטילת תרופות נגד כאבים, כפי שהומלצו על ידי המנתח שלך. חשוב שתימנעי מכל פעילות גופנית מאומצת לפחות ב-4-6 השבועות הראשונים לאחר הניתוח, שכן היא עלולה לאמץ את שרירי החזה שלך ולעכב את תהליך ההחלמה.

ארבעה שבועות לאחר הגדלת חזה – למה לצפות?

לאחר ארבעת השבועות הראשונים להחלמה, תוכלי לצפות לראות היעלמות של רוב הנפיחות ושטפי הדם. את עלולה לחוות עדיין מעט אי נוחות או לחץ באזור החזה, אבל תחושות אלו ישככו עם הזמן. חשוב להמשיך לעקוב אחר הוראות המנתח שלך לטיפול לאחר הניתוח ולהגיע לכל פגישות המעקב המתוכננות כדי לעקוב אחר התקדמותך.

כמה זמן לאחר הגדלת חזה ניתן לגעת בשדיים?

בדרך כלל ניתן לגעת ולטפל בשדיים בעדינות תוך מספר ימים לאחר הניתוח, אך אל תפעילי לחץ רב מדי על השדיים ואל תגעי באתרי החתך עד להחלמה מלאה.

כמה זמן לאחר הגדלת חזה אוכל לחזור להתאמן?

רוב המטופלות יכולות לחזור לאימון הליכה קלה מייד לאחר ניתוח הגדלת חזה, אך פעילות גופנית מאומצת או הרמת משאות כבדים יאלצו לחכות לפחות ארבעה שבועות לאחר הניתוח. המנתח שלך יספק לך הוראות ספציפיות מתי וכיצד לחזור לפעילות גופנית בהתבסס על תהליך ההתאוששות האישי שלך.

מה ללבוש לאחר הגדלת חזה?

לאחר ניתוח הגדלת חזה מומלץ ללבוש בגדים רפויים ונוחים שאינם מפעילים לחץ על השדיים או על אתרי החתך. המנתח שלך עשוי גם להמליץ לך ללבוש חזיית ספורט תומכת ללא פס מתכת תחתי או בגד לחץ רפואי כדי לעזור להפחית נפיחות ולספק תמיכה במהלך תהליך הריפוי.

מתי אוכל לישון ללא חזייה לאחר הגדלת חזה?

כאמור, רוב המנתחים ממליצים על לבישת חזיית ספורט תומכת ללא פס מתכת תחתי או בגד לחץ רפואי לפחות במשך 4-6 השבועות הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה, אפילו בזמן השינה. לאחר פרק זמן זה, תוכלי לעבור בהדרגה לשינה ללא חזייה אם השדיים שלך החלימו והנפיחות שככה.

כמה צמודה חזיית הספורט שלי צריכה להיות לאחר הגדלת חזה?

חזיית הספורט שלך צריכה לתמוך בחזה בנוחות, אך לא להיות הדוקה עד כדי כך שהיא מפעילה לחץ מוגזם על השדיים או על אתרי החתך. המנתח שלך יספק הוראות ספציפיות לגבי הסוג וההתאמה של חזיית הספורט שמומלץ לך ללבוש בהתבסס על המצב והנתונים האישיים שלך.

ניתוח הגדלת חזה – תמונות לפני ואחרי

בפניכם מספר תמנות לפני ואחרי של מטופלות של ד”ר קיילוס, אשר עברו ניתוח הגדלת חזה.

לצפייה בגלריה >

לקוחות ממליצות: