ד"ר רם קיילוס

מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

מאמי מייקאובר Mommy Makeover

לצפייה בגלריה

ככל שאימהות מביאה איתה שמחה וסיפוק, היא יכולה גם לגבות מחיר מגופנו. השינויים שקורים במהלך ההריון, הלידה וההנקה יכולים להותיר אותנו פחות שבעות רצון מן המראה שלנו. כאן נכנסים לתמונה ניתוחי המאמי מייקאובר, “מהפך אמהי” בעברית. קיימים סוגים רבים ושונים של ניתוחי מאמי מייקאובר, שכל אחד מהם כולל התייחסות לאזורים שונים של הגוף. הנה המדריך המקוצר שלנו בנושא, כדי לסייע לך לבחור את סוגי והרכבי הניתוח שהכי מתאימים לך.

לפני שנצלול לתוך הסוגים שונים של ניתוחי המאמי מייקאובר, כדאי ראשית להבין מהם ומהי מטרתם. למעשה, הליך מהפך אימהי הוא שילוב של ניתוחים פלסטיים שנועדו לעזור לנשים להשיב לגופן ככל הניתן את המראה שלו מן התקופה שלפני ההריון והלידה. ניתוחים אלה מתמקדים בדרך כלל באזורים כגון השדיים, הבטן והירכיים, אך יכולים לכלול הליכים וניתוחים נוספים.

סוגי ניתוחי מאמי מייקאובר

מקובל לסווג ניתוחי מאמי מייקאובר על פי מרכיביהם השונים. שני אזורים עיקריים בגוף האישה כמעט תמיד מטופלים במהלך ניתוח מהפך אימהי: הבטן והשדיים. עבור כל אחד מן האזורים הללו קיימים מספר הליכים אפשריים לבחירה. אין זה סביר שמטופלת תעבור את כל סוגי ההליכים בניתוח אחד, וברוב המקרים ניתוח המאמי מייקאובר מסתכם ב-2-4 הליכים המבוצעים במהלכו. אלו הם האזורים העיקריים והאפשרויות לכל אחד מהם:

חזה

אזור החזה נוטה להתדלדל ולנטות כלפי מטה בעקבות הריונות, לידות ותקופות הנקה. לכן כמעט בכל ניתוחי המאמי מייקאובר הוא מקבל התייחסות. הליך הגדלת חזה פופולרי מאד, וכולל שימוש בשתלים כדי לשפר את גודל וצורת השדיים אצל נשים שאיבדו נפח שד עקב הנקה או הריון.

אפשרות נוספת היא הרמת חזה, הליך הכולל הרמת שדיים נפולים כדי לתת להם מראה צעיר יותר. הליך זה מתאים עבור נשים שחוו צניחת חזה משמעותית עקב הריון והנקה.

במקרים מסויימים, נשים בוחרות לבצע דווקא הקטנת חזה, כאשר השדיים שלהם גדלו מאד במהלך ההריונות והם כבדים וגורמים להן לאי-נוחות, בעיות וכאבי גב, וכד’.

בטן

עור הבטן שלנו נמתח מאד בזמן הריון ולידה, ולעיתים קרובות נוצרים בו קרעים שאנו מכנים בשם “סימני מתיחה”. שרירי הליבה של הבטן עלולים להיחלש מאד בשל כובד ההריון, ולעיתים הם אף עוברים תהליך היפרדות הפוגע ביכולתם לשמור על הבטן מתוחה. בנוסף, מצטברת שכבת שומן בטני העלולה לגרום לבטן להידלדל וליפול כלפי מטה. בניתוח מאמי מייקאובר כמעט תמיד מטפלים באזור הבטן. ניתן לבצע מתיחת בטן, הליך הכולל הסרת עודפי עור ושומן מאזור הבטן והידוק שרירי הליבה הבטניים. בהליך זה לרוב מוסרים גם רוב סימני המתיחה שהופיעו על גבי העור. לעיתים מבוצעת רק מיני מתיחת בטן, המתאימה לנשים שרק זקוקות לקצת הידוק של העור אך בטנן אינה מדולדלת ונפולה מאד.

עוד הליך אפשרי שלרוב משולב בהליך מתיחת הבטן, הוא שאיבת שומן. במסגרת שאיבת השומן מוסר חלק ניכר ממשקעי השומן העקשניים של הבטן, שפעמים רבות אינם ניתנים להסרה בשום דרך אחרת, כמו דיאטה או בפעילות גופנית.

אזורים נוספים בהם ניתן לטפל הם הירכיים, הזרועות, הסנטר, הפות, הישבן, הצוואר והפנים.

איך תדעי איזה הרכב מאמי מייקאובר הכי מתאים לך?

ישנם כמה גורמים שמומלץ לשקול לפני שאת מחליטה על הרכב ניתוח המאמי מייקאובר שלך:

מהם האזורים הספציפיים בגופך מהם אינך מרוצה?

זיהוי האזורים בגופך שמטרידים אותך יכול לעזור לך לקבוע אילו הליכים יהיו מועילים ביותר עבורך. לדוגמה, אם אינך מרוצה ממראה השדיים שלך, הגדלת חזה או הרמת חזה עשויים להיות ההליך הנכון עבורך. אם את מוטרדת מעודפי עור ושומן גדולים באזור הבטן ומסימני המתיחה שהופיעו עליה, מתיחת בטן עשויה להיות ההליך הנכון לך ביותר.

מהן מטרותייך האסתטיות?

חשבי מה את מקווה להשיג בניתוח. האם את מעוניינת לשפר את הגזרה שלך, להפחית סימני מתיחה, להיפטר מסנטר כפול או להשיג מראה צעיר יותר לזרועות שלך? דיוק מטרותייך יכול לעזור לך לבחור את ההליכים המתאימים ביותר כדי להשיגן.

כמה זמן השבתה את יכולה להרשות לעצמך?

הליכים כירורגיים שונים דורשים זמן החלמה שונה, ולכן חשוב לשקול כמה זמן את יכולה להרשות לעצמך להיעדר מהעבודה, להפחית מיכולתך לטפל בילדים, ולהשהות פעילויות אחרות. מתיחת בטן, למשל, דורשת בדרך כלל מספר שבועות של זמן החלמה, בעוד שהגדלת חזה עשויה לחייב זמן מנוחה קצר יותר.

כמה את מוכנה או יכולה להשקיע?

העלות של ניתוח מאמי מייקאובר משתנה בהתאם להליכים שתבחרי לבצע במסגרתו. חשוב לקחת בחשבון את גודל התקציב שלך וכמה את מוכנה להשקיע בשינוי שלך. עלות היא גורם חשוב, אך אינה צריכה להיות השיקול היחיד או העיקרי. מנתחים פלסטיים רבים מאפשרים תשלומים ואפשרויות מימון שונות, וכדאי להתייעץ עם המנתח שלך בנושא.

מה ממליץ המנתח הפלסטי שלך?

המנתח הפלסטי שלך יכול לספק הדרכה חשובה בכל הנוגע לבחירת ההליכים המתאימים ביותר להשגת המטרות האסתטיות שלך. למנתח נסיון רב עם המון נשים וסוגי גוף ובעיות שונים, ואל תשכחי שזה גם האינטרס שלו שתהיי מרוצה ושהניתוח יענה על כל מבוקשך.

בסופו של דבר, בחירת הליך המאמי מייקואבר הנכון עבורך מסתכמת בשילוב של כל השיקולים. על ידי חשיבה כנה עם עצמך והתייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה, תוכלי להשיג את התוצאות המקוות ולשמוח בגוף החדש שלך.

תרצי להתייעץ בנושא עם דר’ רם קיילוס, מומחה בעל שם עולמי ונסיון של מעל ל-30 שנה בתחום? השאירי פרטים ונשמח לחזור אלייך בהקדם לקביעת פגישה.

לצפייה בגלריה